Activităţi artistice

Rapsozii Chișinăului condus de maestrul Efim Gămureac împreună cu Ansamblul Flori de Primăvară al Școlii Populare de Arte Titel Popovici și cu invitații Paul Celmare și Ana Maria Ababei vă invită să gustați din frumusețile muzicii dulcei Românii la Ateneul Național din Iași!

Spectacol prezentat de clasele de Acordeon & Canto popular si Coregrafie - Iasi, Palas Mall - 10.03.2019 (foto credit Silviu Labis)

Imagini de la Concursul "Pe aripile sunetului de chitara". Martie 2019 (foto prof Silviu Labis)

Cum accesăm canalul de televiziune onlin TV Arte Iași?

Obiceiuri de Sarbatori cu ansamblul folcloric "Rapsodia" al Scoli Populare de Arte "Titel Popovici", Iasi. Coregrafia profesor Stefan Neagu, instructor coregraf Alexandra Neagu.

Premiul I la Sectiunea compozitie, decernat la ediţia a 51-a a Festivalului "Crizantema de aur" de la Tirgoviste (18-20 octombrie 2018), a fost adjudecat de profesorul Marcel Maxim, coordonatorul Clasei de Muzica usoara - Jazz din cadrul Scolii Populare de Arte "Titel Popovici" Iasi. Juriul a apreciat in mod deosebit compozitia sa "De ce pleci?

ȘCOALA POPULARĂ DE ARTĂ ”TITEL POPOVICI” IAȘI
SECȚIA COREGRAFIE